Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Americký pár držel dítě venku v kleci, prý kvůli bezpečí

Otčím a matka z amerického státu Wyoming drželi sedmiletého chlapce dnem i nocí v kleci u svého domu, odkud jej vysvobodili až přivolaní policisté. Podle televize Fox News řekl partner chlapcovy matky policii, že sice neměl chlapce rád, ale zavřením do klece chtěl zajistit jeho bezpečí.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Americký pár držel dítě venku v kleci, prý kvůli bezpečí

Soud může v případě uznání viny podle amerických médií poslat oba dospělé až na 20 let do vězení.

Chlapec policistům řekl, že byl nucen žít v kleci asi tři týdny, bez ohledu na počasí. Policie uvnitř klece našla dětské lůžko, oblečení, zubní kartáček s pastou, kýbl či několik knih.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Klec měla rozměry necelé dva krát dva metry a na výšku málo přes metr a půl. Vyrobená byla z dílů drátěného plotu používaného v USA na ohrady pro dobytek a měla překližkovou střechu, podle matky kvůli ochraně před deštěm.

Policisté kontrolovali obydlí páru po výzvách sousedů kvůli údajnému týrání dítěte několikrát již od loňska, žádná překročení zákona však nezjistili. Na špatný fyzický stav chlapce upozorňovala i jeho škola, kam prý občas přicházel s podlitinami a byl podvyživený. Před několika týdny škola nahlásila, že přestal docházet úplně.

Matka i otčím nyní čelí mimo jiné obviněním z týrání dítěte a omezování jeho svobody. Soud by měl případ řešit ve čtvrtek. V případě uznání viny ve všech bodech hrozí podle amerických médií oběma až 20 let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků