Hlavní obsah
Skupina imigrantů v USA bez dokumentů Foto: Loren Elliott, Reuters

Americké úřady začaly migrantům vracet odebrané děti

Americká vláda oznámila, že úřady vrátily do rodin migrantů 522 dětí, které byly odebrány. Dalších 16 dětí se k rodičům dostane během dalších 24 hodin, uvedla agentura AP.

Skupina imigrantů v USA bez dokumentů Foto: Loren Elliott, Reuters
Americké úřady začaly migrantům vracet odebrané děti

Úřady předpokládají, že menší počet nezletilých odebraných z rodin z jiných důvodů než kvůli zásadě nulové tolerance, zůstane odděleno. Sem patří případy, kde nelze potvrdit příbuzenský vztah.

Americký prezident Donald Trump ve středu dekretem zastavil spornou praxi rozdělování rodin nelegálních přistěhovalců na americko-mexické hranici. [celá zpráva]

Americké úřady od května zpřísnily postup vůči migrantům, kteří nelegálně vstoupí do USA. Na dospělé je uvalena vazba, jejich děti pak úřady až dosud nuceně umísťovaly do internátní péče, což vyvolalo v USA i zahraničí tvrdou kritiku vlády. Trump rozdělování rodin ve středu dekretem zastavil.

V zařízeních Úřadu pro zdraví a lidské služby (HHS) zůstává podle AP 2053 zadržených nezletilých. Na jejich sjednocení s rodinami úřad pracuje. Z tohoto počtu 83 procent dětí přišlo do Spojených států bez rodiče nebo opatrovníka, 17 procent tam bylo umístěno v důsledku prosazování politiky nulové tolerance.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků