Hlavní obsah
Polní nemocnice ve Wisconsinu Foto: Wisconsin Department Of Administ, Reuters

Americké nemocnice nezvládají nápor nemocných a připravují se na omezení péče

Americké nemocnice se připravují na přetížení kapacit a počítají s částečným omezením lékařské péče. Informoval o tom zpravodajský web Axios. Situace je nejvíce kritická ve státech jako Utah, Idaho či Severní Dakota.

Polní nemocnice ve Wisconsinu Foto: Wisconsin Department Of Administ, Reuters
Americké nemocnice nezvládají nápor nemocných a připravují se na omezení péče

Několik amerických států v posledních dnech varovalo před zásadním přetížením kapacit. Asociace utažských nemocnic upozornila, že v průběhu následujícího týdne už nebude zvládat poskytovat standardní péči. Podle asociace je situace ve státě kritická.

Vedení města El Paso v Texasu vyzvalo obyvatele, aby zůstali doma a neriskovali další nápor na nemocniční kapacity. V místním kulturním domě byly postaveny další lůžka. Severní Dakota v sobotu uvedla, že ji zbývá pouhých dvaadvacet lůžek na jednotce intenzivní péče a 247 lůžek pro pacienty se standardním průběhem.

Guvernér státu Idaho Brad Little oznámil návrat některých opatření pro zpomalení šíření viru. „Naše nemocnice se rychle zaplňují nebo už jsou zaplněné covidovými pacienty a až příliš mnoho zdravotníků se nakazilo,” vysvětlil důvody pro další restrikce. Povinné zavedení roušek ale stále odmítá.

Největším problém je Středozápad

Jak uvádí Axios, situace je nekritičtější v rurálních částech USA a na Středozápadě. Tam je totiž dlouhodobý nedostatek zdravotnického personálu. Podle tamních zdrojů je téměř nemožné nahradit lékaře, kteří se kvůli koronavirové nákaze ocitnou v karanténě.

Většina nemocnic zatím nepřistoupila k omezení operací, o které si pacient zažádá sám a nejsou bezprostředně nutné. K jejich omezení ale zřejmě brzy dojde.

Několik republikánských guvernérů se stále zdráhá zavést povinné nošení roušek i přesto, že na efektivitě tohoto opatření už dnes panuje vědecká shoda. „Vyčerpání z pandemie, politizace viru a nadcházející prázdniny téměř zaručují, že se situace ještě zhorší. Dopady budou smrtící,” uzavírá Axios.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků