Hlavní obsah
Amber Guygerová u soudu. Foto: Tom Fox, ČTK/AP

Americká policistka, která si spletla byty a zastřelila souseda, dostala deset let

Soud v texaském Dallasu ve středu odsoudil na deset let do vězení bělošskou expolicistku, která omylem zastřelila svého černošského souseda. Policistka Amber Guygerová si údajně spletla jeho byt se svým, který byl o patro níž. Domnívala se, že jde o loupežné přepadení.

Amber Guygerová u soudu. Foto: Tom Fox, ČTK/AP
Americká policistka, která si spletla byty a zastřelila souseda, dostala deset let

Policistka se po celodenní službě vracela z práce a zajela do čtvrtého patra místo do třetího. Překvapilo ji, že dveře „jejího“ bytu nejsou zamčené. Když vstoupila dovnitř, vykročil proti ní nájemník bytu Botham Jean se zmrzlinou v ruce. Tasila zbraň a na místě ho zastřelila. U soudu Guygerová tvrdila, že se obávala o svůj život. [celá zpráva]

Soud ale její vysvětlení nepřijal, protože byt Bothama Jeana byl tak odlišný od jejího, že záměna nebyla možná. Jakmile žena nabyla přesvědčení, že její byt je neoprávněně odemčen, měla podle soudu zavolat posily. To Guygerovou ale nenapadlo. Už dříve proto byla uznána vinnou z vraždy. Střílela ve chvíli, kdy se muže teprve zvedal z gauče, na kterém sledoval televizi.

Případ vyvolal podle agentury AP rozruch v celém Texasu nejen kvůli neobvyklým okolnostem, ale i proto, že policistka je běloška a její obětí byl černoch.

Případy násilí bělošských policistů vůči Afroameričanům vedou v USA nezřídka k obviňování z rasových útoků a občas vyvolávají i masové nepokoje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků