Jeho bývalá manželka prohlásila, že i jako odpůrkyně hrdelních trestů bude verdikt respektovat. Ještě předtím se ale přimlouvala za to, aby trest smrti nedostal. „Doufám, že dostaneš milost. Často se za tebe modlím. To říkám, aniž bych ti ale odpustila, co jsi udělal. Říkám to z celého srdce, z hloubky své duše. Ztrát už bylo dost,“ řekla mu u soudu, na což se rozplakal.

Američanka žádá, aby nepopravili jejího muže, který zavraždil jejich pět dětí

Porota se rozhodovala, zda uloží Jonesovi nejvyšší trest, nebo doživotí bez možnosti propuštění. Pokud by se porotci na trestu smrti neshodli jednomyslně, platila by automaticky druhá možnost.

Poprava není jistá

Zda ale odsouzeného skutečně čeká smrt, není jisté. Stát Jižní Karolína sice tento trest nezrušil, od roku 2011 se tu ale vzhledem k nedostatku chemikálií pro smrtící injekce nepopravuje.

Amber Kyzerová u soudu

Amber Kyzerová u soudu

FOTO: Tracy Glantz, ČTK/AP

Sedmatřicetiletý Jones zabil své děti ve věku od jednoho roku do osmi let v srpnu 2014. Šestiletého syna nutil ke cvičení, až vyčerpáním padl a zemřel, ostatní děti uškrtil. Motivem byla podle vyšetřovatelů obava, že děti odejdou ke své matce, s níž se Jones rozvedl. Obhájci žádali porotu o shovívavost s ohledem na to, že Jones je neléčený schizofrenik a podléhá vlivu drog a alkoholu. Žalobci ho označili za brutálního sobce.

Timothy Jones byl uznám vinným

Timothy Jones byl uznám vinným

FOTO: Tracy Glantz, ČTK/AP

Jednání v soudní síni v jihokarolínském Lexingtonu mnoho Američanů sledovalo živě v přímém přenosu na internetu. Jones verdikt vyslechl bez emocí.