Marlen se s ženou, která byla identifikována jako Clarisa Figueroaová, seznámila na Facebooku, když sháněla pro své dítě výbavičku. Clarisa jí nabídla oblečení s tím, že za něj nechce žádné peníze. Dívka měla pouze jet k ní domů a odvézt si ho. Domluvily se na schůzce 23. dubna. To bylo také naposledy, kdy rodina viděla Marlen naživu.

O několik hodin později zavolala Figueroaová záchranku, které namluvila, že porodila doma a novorozenec má problémy s dýcháním. Dítě skončilo na jednotce intenzivní péče, kde od té doby bojuje o život. Žena lékařům nahlásila, že se chlapeček jmenuje Xander Xavier a jeho otcem je její přítel Piotr Bobak (40).

Na internetu žádala o finanční příspěvky

Žena si podle Daily Mailu vytvořila profil na charitativním webu GoFundMe, kde popisovala, jak je na tom chlapeček špatně a že nebude dlouho žít. Současně prosila o příspěvek na částku 9000 dolarů, aby se pokryly lékařské výdaje i pohřeb, protože dítě podle jejích slov nebude dlouho žít.

Zanedlouho policii zavolal anonym, který detektivy navedl, aby dítěti a jeho matce zkontrolovali DNA. Výsledky odhalily podvod. Podrobnosti ohledně anonymního telefonátu a dalšího vyšetřování policie odmítla sdělit.

Jasné je pouze to, že zadržela nejen Figueroaovou, ale také jejího přítele Bobaka a čtyřiadvacetiletou dceru Desiree. Dcera i matka jsou obviněny z vraždy prvního stupně a vážného poškození zdraví dítěte, které bude trvale postiženo. Bobak je obviněn ze zločinu napomáhání vraždy a zatajování důkazů.

Teprve po výslechu všech tří zadržených bylo nalezeno mrtvé tělo Marlene.