Zatímco souhlas Sněmovny reprezentantů, kde mají republikáni výraznější většinu, se očekával, v Senátu nebyla jeho podpora dlouho jistá. Poté, co lídr senátních demokratů Chuck Schumer oznámil, že jeho strana návrh podpoří, hlasovalo pro 81 senátorů ze stovky.

Proti byli vesměs zákonodárci patřící k výrazně levicovému proudu ve straně, mezi nimi možní Trumpovi vyzyvatelé v příštích prezidentských volbách v roce 2020 Elizabeth Warrenová či Bernie Sanders. Vadilo jim, že součástí návrhu není prodloužení programu DACA chránícího přistěhovalce, kteří přišli do USA s rodiči jako děti.

O tom byli ochotni republikáni diskutovat až po schválení rozpočtu, což nakonec většina opozice akceptovala. Podle demokratických oponentů však neexistuje záruka, že republikáni program poskytující zhruba 700 tisíc takzvaných snílků legální pobyt v USA skutečně podpoří.

„Těší mne, že demokraté dostali rozum,” vzkázal Trump prostřednictvím mluvčí Sarah Sandersové. V této souvislosti upozornila, že Trump „přistoupí na dlouhodobou dohodu o přistěhovalectví jen a pouze v případě, že bude dobrá pro stát”.