„Ve světle nových informací jsme okamžitě ukončili zaměstnanecký poměr pana Weinsteina,” uvedla správní rada The Weinstein Company ve svém prohlášení. Společnost povede Weinsteinův bratr Robert a výkonný ředitel David Glasser.

Nyní pětašedesátiletý Weinstein založil se svým bratrem Bobem nejen The Weinstein Company, ale ještě předtím v sedmdesátých letech i Miramax, které pak prodali studiu Disney. Stál i za snímky Pulp Fiction, Dobrý Will Hunting, Nespoutaný Django a Komorník.

Harvey Weinstein

Harvey Weinstein

FOTO: Richard Shotwell, ČTK/AP

Producent se za své jednání omluvil. „To, jak jsem se choval ke kolegyním, způsobilo hodně bolesti a já se za to hluboce omlouvám,“ pravil Weinstein. [celá zpráva]

Weinstein se s osmi ženami vyrovnal, jeho právnička Lisa Bloomová ale řekla, že mnohá další obvinění odmítl jako falešná: „Přiznal chyby, které dělal. Čte knihy a jde na terapii. Je to starý dinosaurus, který se učí novým způsobům.“ V sobotu dodala, že už ho dále nezastupuje, protože se blíží Weinsteinova dohoda se správní radou.

Podle listu The New York Times ho obviňují především mladé ženy, které doufaly, že prorazí u filmu. Byly mezi nimi herečky Ashley Juddová a Rose McGowanová. Juddová řekla listu, že ji nutil, aby ho masírovala nebo se na něj dívala nahého, jak se koupe. Za sexuální služby sliboval herečkám pomoc s kariérou.