„Děti byly přepraveny do dětského oddělení,“ řekl listu Independent Helton Ricardo Mendes z místní nemocnice v Janaubě. Některé musely být letecky přepraveny do popáleninového centra v Belo Horizonte. Celkem bylo ošetřeno 40 lidí, zbylí většinou se šokem.

Starosta města Carlos Isaildon Mendes už uvedl jména všech mrtvých dětí i učitelky. Dodal, že mezi hospitalizovanými je 14 dětí ve věku čtyř až pěti let.

Příbuzní popálených dětí před nemocnicí v Janaubě

Příbuzní popálených dětí před nemocnicí v Janaubě.

FOTO: Profimedia.cz

Matka čtyřletého Juana Miguela Soarese Silvy řekla brazilskému listu O Globo: „Ráno jsem vstala brzo, abych ho odvedla do školky. Když jsem ho viděla znovu, byl v nemocnici skoro mrtvý.“ Jane Kellyová da Silva Soaresová dodala, že už dříve zvažovala, že by dítě dávala do jiné školky.

Interiér vypálené školky

Interiér vypálené školky.

FOTO: Profimedia.cz

Školku navštěvovalo 70 dětí. Strážný na ni dohlížel od roku 2008. Starosta upřesnil, že Damiao pracoval ve školce jako noční strážný. Označil ho za slušného zaměstnance: „Řekli mi, že zaklepal na bránu, že chce předat neschopenku, protože se necítí dobře.“ Na zádech měl růžový batoh.

Mluvčí radnice dodal: „Jsme přesvědčeni, že měl v batohu hořlavou tekutinu, alkohol nebo benzín, kterou použil, aby zapálil oběti a sebe.”

„Zaměstnanec školky řekl, že polil tekutinou děti a škrtl,“ doplnil. Podle mluvčího byly v místnosti, kde byly děti, mříže na oknech a na podlaze hořlavé PVC.

„Neměl žádný záznam, takže bychom nepředpokládali, že se něco takového může stát,“ uvedl starosta. Nepotvrdil, že by muž byl propuštěn, jak uvedla některá média s tím, že z jeho strany mohlo jít o pomstu.