„Můj bývalý mi řekl. Pokud to chceš, dám ti to. Jsou to čtyři roky v Praze, takže nashle Miami, nashle New Yorku na jaře a na podzim a nashle Saint-Tropez v létě,“ vysvětlila New York Postu Ivana Trumpová, která se narodila v roce 1949 ve Zlíně.

„Mám ráda svou svobodu a chci si dělat, co budu chtít. Vydat se, kam budu chtít a s kým budu chtít. Nepotřebuji prestiž a je to práce (velvyslankyně) od rána do večera,“ řekla americkému listu bývalá modelka a nynější podnikatelka, která právě vydává knihu o tom, jaké to je vychovávat děti po boku Donalda Trumpa.

Byla bych skvělá. Ale nechce se mi

O tom, že osmašedesátileté Ivaně Trumpové nechybí sebevědomí, svědčí i odpověď na dotaz, zda by roli velvyslankyně Spojených států v České republice zvládla. „Jestli bych byla skvělá? Ano byla, protože umím vyjednávat, jsem byznysmenka a umím bavit. Je to (ale) hodně práce, tak jsem řekla ne,“ dodala Trumpová.

Donald Trump se svou ženou Ivanou koncem 80. let.

Donald Trump se svou ženou Ivanou koncem 80. let.

FOTO: Profimedia.cz

O tom, že by byla Trumpová vhodnou kandidátkou na americkou velvyslankyni v Praze, hovořil krátce po zvolení jejího bývalého manžela do Bílého domu český prezident Miloš Zeman.

Zeman: Zuřil jsem, když odmítla

Ten podle svých slov zuřil, když Trumpová nabídku odmítla. „Já jsem naprosto zuřil, a mít s sebou hůlku, tak by následovala analogická scéna jako s ministerským předsedou (Bohuslavem) Sobotkou,” prohlásil Zeman koncem června v televizi Barrandov.

Trumpové prý vyčetl, že si měla stát za tím, co dříve řekla, a měla by cítit zodpovědnost vůči zemi, z níž pochází. „A vy od této odpovědnosti zbaběle utíkáte,” řekl Zeman podle svých slov Trumpové.

Donald Trump se s českou rodačkou oženil v roce 1977 a rozvedl se v roce 1992, kdy navázal vztah se svou druhou ženou Marlou Maplesovou. Nyní žije s manželkou Melanií, která rovněž přijala jeho jméno.