„Všeobecně a mylně se předpokládalo, že bude Trumpovo prezidentství nepřívětivé k umění. Ale pan Trump cítí, že jmenování někoho z první třídy bude trefou do černého, kterou (umělecký) průmysl potřebuje,“ řekl Daily Mailu citovaný zdroj.

Pokud by zpráva, kterou zatím žádný jiný zdroj nepotvrdil, byla pravdivá a Trump sedmdesátiletou filmovou ikonu skutečně nominoval, musel by jeho volbu ještě posvětit Kongres, tam ale má jeho republikánská strana většinu.

Nikde sice není psáno, že by tuto roli – do značné míry politickou – Stallone vzal, s Trumpem se nicméně zná celá desetiletí a v předvolební kampani v roce 2008 podporoval republikána Johna McCaina. A netají se ani přízní k Donaldu Trumpovi.

V jednom z rozhovorů už se dokonce zmínil, že uvažoval o tom, že podobně jako jeho herecký kolega a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger vstoupí do politiky. „Ptal jsem se na to své ženy a ona opáčila, jestli mi nepřeskočilo,“ vtipkoval Stallone.

Americká Národní nadace pro podporu umění (National Endowment for the Arts) je nezávislá federální agentura, která vznikla v roce 1965 za účelem propagace a finanční podpory kulturních a uměleckých aktivit, od muzeí a výstav přes nejrůznější hudební akce až po tanec či herectví.