Největší škody má živel na svědomí na severu Floridy, kde měl sílu hurikánu. Bez dodávek elektřiny zde zůstává odhadem 300 000 domácností, dalších více než 100 000 pak v sousedním státě Georgie, kam se Hermine zesláblá na bouři přemístila. Jižní Karolína ohlásila 23 000 zákazníků bez proudu a Severní Karolína udává, že bez elektřiny je asi 18 000 domácností.

Guvernér Severní Karolíny Pat McCrory vyhlásil stav nouze ve 33 východních okresech, škody však v postižených oblastech podle dostupných zpráv nebudou příliš vážné. Ohlášeny byly neprůjezdné silnice kvůli popadaným stromům či lokálním záplavám.

Bouře Hermine nyní trápí východ Severní Karolíny.

Zdroj: Windity

Hermine je ale dál hrozbou pro značnou část hustě obydleného východního pobřeží USA. Národní středisko pro hurikány (NHC) očekává, že bouře, která se během soboty dostala nad Atlantský oceán, opět zesílí a v pondělí se znovu může stát hurikánem. Varování, které NHC vydalo, platí pro celé pobřeží od Severní Karolíny po Rhode Island. V sobotu se maximální síla větru bouře zvýšila na 110 kilometrů za hodinu.

Guvernér státu New Jersey Chris Christie vyhlásil v sobotu s ohledem na příchod bouře stav pohotovosti pro tři okresy. Poskytl tím širší pravomoci státní policii a umožnil Národní gardě pomáhat se záchranou lidí a odklízením následků bouře.