Tón hlasu, rychlost mluvy, domýšlivost. To vše podle WP dokazuje, že John Miller, který se představil jako zástupce miliardáře, je ve skutečnosti samotný Trump. Na nahrávce z roku 1991 hovoří s reportérkou časopisu People Sue Carswellovou o konci vztahu s Ivanou Trumpovou, počátku vztahu s Marlou Maplesovou a údajné aférce s Carlou Bruniovou. Z jeho řeči vyplývá, že k údajnému nadřízenému má neobvykle blízko, předjímá jeho kroky a prokazuje neobyčejnou empatii. Zároveň několikrát poznamenává, že se mu daří na poli životním i obchodním.

Nahrávka hlasu údajného Johna Millera, který zní jako Trumpův

Server své tvrzení opírá také o skutečnost, že v jedné chvíli se v rozhovoru s Carswellovou údajný Miller přeřekne a přejde do první osoby. Pak se hned opraví.

WP zmiňuje i další novináře, kteří hovořili s údajnými Trumpovými zástupci, již vystupovali pod jmény jako John Miller či John Barron.

Přepis rozhovoru s reportérkou People

Že při některých, blíže neupřesněných příležitostech používal pseudonym John Miller, přiznal Trump už dříve. V pátečním pořadu Today Show však tvrzení WP popřel. „Nic o tom nevím. Slyším to poprvé, nezní to jako můj hlas. Znám mnoho lidí, kteří se se pokoušejí můj hlas imitovat a tohle vypadá jako jeden z těchto podvodů,“ uvedl Trump.