Z vyšetřování plyne, že rodiče leželi spolu se svým novorozeným synem v posteli a sledovali televizi. V jejich blízkosti se nacházel i dvouletý pes, kříženec německé dogy a amerického stafordšírského teriéra.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

Tragédie se stala chvíli poté, co matka chlapce hlasitěji zakašlala. To vyvolalo u psa nečekanou reakci, která vyústila v napadení dítěte, uvedl pro Daily Mail vyšetřující seržant Tu Nguyen. Rodiče ihned odvezli dítě do nemocnice, tam chlapce prohlásili za mrtvého.

„Celou věc aktuálně šetříme jako nešťastnou událost,” uvedl policista a dodal, že byla nařízena soudní pitva k prokázání přesné příčiny úmrtí novorozence.

Zvířecího útočníka, dvouletého kastrovaného samce Pola, policie odvezla na záchytnou stanici. V karanténě bude nejméně deset dní, aby se zjistilo, zda netrpěl například vzteklinou.

O osud psa pak budou moci rozhodnout sami majitelé, dodal Dan DeSousa, zástupce ředitele krajského odboru společnosti Animal Services.