Manafort špičkám strany vysvětlil, že Trump cíleně svoji nynější roli hraje. Brzy ale prý pozmění taktiku a začne se chovat trochu jinak. „Když stojí na pódiu, když v kampani říká to, co říká, účelově si vytváří image,“ prohlásil Manafort a do budoucna slíbil: „Bude vidět více hloubky osobnosti, skutečný člověk. Uvidíte opravdu jiného chlápka.“

Trump podle poradce chápe výhrady republikánů vůči svým nynějším projevům. „Rozumí tomu,“ prohlásil Manafort. „Jeho role se vyvíjí směrem k roli, kterou očekáváte. On na ni ale dosud nebyl připraven, protože musel nejdřív dokončit první fázi. Image se změní,“ slíbil Manafort. Podle něj Trump v prvé řadě omezí své negativistické vystupování.

Trump vede s náskokem republikánské primárky. Jeho nabubřelost a kontroverzní vystupování je ale trnem v oku velké části republikánské základny, takže hrozí, že by mohl mít problémy získat podporu delegátů nominačního sjezdu strany před volbami. Republikáni se obávají, že pokud by se Trump choval jako doposud, neměl by proti demokratce Hillary Clintonové ve volbách šanci.

Podle AP část republikánského vedení příslib změny Trumpovy image na utajeném jednání přivítalo, jiní ale vyjádřili pochyby o jeho autenticitě.