"Nevíme, zda je to mystifikace, ale podle analýzy DNA, kterou jsme provedli, neexistuje žádné spojení s vraždami," uvedla policie. Vedle genetického ověřování byly provedeny i další testy.

Nůž se údajně našel v roce 1998 při bourání někdejší Simpsonovy rezidence. Nález nože značky Buck se zatahovací čepelí se následně dostal k vysloužilému policistovi, který ho odevzdal policii. Bývalý policista řekl, že ho dostal od stavebního dělníka. [celá zpráva]

Demoliční práce na bývalém domě O. J. Simpsona, kde měl být nůž nalezen. Snímek z roku 1998.

Demoliční práce na bývalém domě O. J. Simpsona, kde měl být nůž nalezen. Snímek z roku 1998.

FOTO: Mark J. Terrill, ČTK/AP

Pokud by se prokázalo, že nůž je skutečně vražednou zbraní a že patřil Simpsonovi, stejně by nemohl být znovu souzen. Porušovalo by to totiž princip, podle něhož nemůže být táž osoba vyšetřována a souzena pro stejný trestný čin dvakrát.

Simpson byl obviněn z vraždy své exmanželky Nicole Brownové a jejího přítele Ronalda Goldmana. Obhájci přesvědčili porotu, že případ v neprospěch obžalovaného zmanipulovala rasistická policie. Simpson nakonec kvůli jinému případu stejně skončil ve vězení, kde je dosud. V roce 2008 byl odsouzen za loupežné přepadení a únos, kterého se dopustil spolu s komplicem v jednom z hotelů v Las Vegas.