Woodfox dosud trval na své nevině, z vězení byl propuštěn poté, co přistoupil na dohodu a přiznal se k zabití dozorce Brenta Millera. Dohodu vyjednali jeho právníci se státním žalobcem. Woodfoxovi je 69 let.

Jeho případ vyvolal dvě velké právní bitvy, při kterých se žalobce snažil dokázat, že Woodfox spáchal vraždu. Dvakrát neuspěl a louisianský státní žalobce připravoval třetí proces.

Woodfox souhlasil, s přiznáním k činu s nižší trestní kvalifikací výměnou za svobodu. Trvá ale na tom, že to není přiznání viny.

„Přestože jsem se těšil na to, až budu moci prokázat svou nevinu v novém procesu, starost o mé zdraví v mém věku mě přiměla, abych to vyřešil a mohl být propuštěný,“ prohlásil Woodfox.

Poté, co opustil bránu věznice ve městě St Francisville, uvedl, že chce navštívit hrob své matky.

Denně 23 hodin v cele

Woodfox býval členem radikálního hnutí Černých panterů, kteří od poloviny 60. let vystupovali proti policejní brutalitě a rasismu.

V době, kdy zemřel dozorce Miller, byl v louisianské věznici Angola za ozbrojené přepadení a útok.

Byl obviněný, že strážci vzal služební zbraň, zatímco ho další vězni ubodali. Woodfox skončil podobně jako jeho další dva odsouzení spoluvězni na samotce. Jeho právníci uvedli, že byl na cele zavřený 23 hodin denně.

Druzí dva trestanci odsouzení za smrt dozorce se dostali na svobodu v roce 2001, respektive 2013.