Nyní by podle průzkumu The New York Times/CBS News dalo hlas Clintonové 48 procent voličů, zatímco Sandersovi 41 procent. Ve stejném průzkumu v prosinci přitom Clintonová dostala 52 procent hlasů a měla nad Sandersem náskok 20 procentních bodů.

V Iowě, kde se konají primárky 1. února, a v New Hampshiru, kde proběhnou o týden později, Sanders v průzkumech dokonce vede. I tým Clintonové přiznává, že volební klání v obou státech bude tvrdé. Pokud by Clintonová v jednou či obou prohrála, nebude to mít podle šéfa její kampaně Johna Podesty výraznější následky, neboť v březnu se bude několik primárních hlasování konat v jižanských státech, kde má Clintonová oporu v černošských voličích.

Aktuální celoamerický průzkum veřejného mínění nicméně ukazuje, že boj o demokratickou prezidentskou nominaci se může zdramatizovat, ačkoli se zprvu zdálo, že Clintonová nemá vážnější konkurenci.

Průzkum ukázal, že voliči mladší 45 let podporují Sanderse v poměru dva ku jedné. Přes 70 procent demokratických voličů je nicméně přesvědčeno, že primárky vyhraje Clintonová, jejíž příznivci uváděli častěji, že už jsou pro ni pevně rozhodnuti.