Carter nastoupil do úřadu letos v únoru a nejméně do května podle nejmenovaných činitelů Bílého domu používal svou soukromou adresu k vyřizování nespecifikovaných komunikací souvisejících s jeho funkcí. Činil tak i poté, co v březnu vypukla aféra Clintonové, která privátní e-mail používala během působení ve funkci ministryně zahraničí. Republikánská kritika problematického počínání tehdy vedla k poklesu podpory její prezidentské kandidatury.

Carter ve čtvrtek v prohlášení svou chybu uznal, ale upozornil, že s užíváním soukromé poštovních schránky skoncoval "před několika měsíci". Připustil ale, že svůj soukromý mailbox používal "déle, než měl". Telefonní aparát prý ke komunikaci o utajovaných skutečnostech neužíval.

"Není to tak, že bych nechápal, jak mám postupovat. Prostě jsem správně nepostupoval. Je to vyloženě má chyba," řekl ministr obrany médiím během návštěvy v iráckém Irbílu.

Mluvčí Bílého domu potvrdil Carterův prohřešek, nicméně dodal, že následky zřejmě nejsou nijak významné. Pentagon uvedl, že šlo nejvýše o komunikaci s "velmi malou skupinou zkušených poradců, většinou se šéfem jeho kanceláře". "Ministerstvo obrany vyjádřilo přání spolupracovat s kongresovými týmy na vyšetřování," řekl novinářům mluvčí Josh Earnest.