Dvoumotorový stroj letící z Nuquí na pacifickém pobřeží do Quibda se v sobotu z neznámých příčin zřítil 50 km od cílové destinace v oblasti Alto Baudo.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Vrak byl objeven v pondělí. Záchranáři našli v kabině mrtvého pilota. Osmnáctiletá Maria Nelly Murillová se synem Yuderem Stewarem, což byli jediní cestující, ale v letadle nebyli. Dveře byly otevřené.

Čtrnáctičlenný tým záchranářů proto použil tlampače, kterými ženu vyzýval, aby se vrátila k vraku letadla. Tak se dvojici pět dnů po havárii podařilo najít. Oba přepravil vojenský vrtulník do nemocnice. Mladá žena se při havárii lehce zranila a popálila. Její dítě vyvázlo bez zranění.

„Je to zázrak. Je to velmi divoká oblast a šlo a katastrofální nehodu,“ uvedl plukovník kolumbijského letectva Hector Carrascal pro AFP. Překvapilo ho, že drsné podmínky v džungli vydrželo i dítě: „Jeho matka mu musela dát sílu přežít.“