„Je pozoruhodné, že to udrželi v tichosti. Nevím o žádném takto velkém večírku, který by zůstal utajen,“ citoval deník New York Times Bess Abellovou, která pracovala v Bílém domě za prezidenta Lyndona Johnsona. Stejně hovořila Anite McBrideová, která v prezidentském sídle pracovala pro první dámu Lauru Bushovou. „Pořádat něco soukromě je dnes těžké,“ poznamenala.

O večírku se sice podle listu několik dní šířily fámy, přesto na veřejnost neproniklo nic až do jeho skončení, kdy na Twitteru Obamův občasný rádce a aktivistický reverend Al Sharpton napsal: „Odcházím z Bílého domu z párty POTUS a FLOTUS.“ POTUS je zkratka pro prezidenta Spojených států amerických a FLOTUS pro první dámu USA. Ani jindy hovorný Sharpton ale nechtěl později novinářům o oslavě nic říct.

To, že se akce skutečně konala, pak potvrdil mluvčí Bílého domu Josh Earnest. „Prezident a první dáma si vyhrazují právo pořádat v Bílém domě soukromé večírky. Uspořádali ho na vlastní náklady,“ uvedl. Dodal, že vzhledem k privátnímu charakteru akce nebude nic doplňovat.

Video

Expirované video

Prezident Obama hostí muzikanty pravidelně. Občas si s nimi i zazpívá.

Podle nepotvrzených zpráv byli mezi hosty politici, populární osobnosti, státní úředníci i bankéři, mezi nimi finančník David Rubenstein, zpěvák Jon Bon Jovi, ministr školství Arne Duncan, Obamova bezpečnostní poradkyně Susan Riceová. Nechyběly ani dcery Obamových Sasha a Malia.

Není ani potvrzené, zda Stevie Wonder, o němž je známo, že je oblíbencem Michelle Obamové, a Prince, který měl ve Washingtonu druhý den vystoupení, hráli za honorář. Údajně však společně zahráli Wonderův hit Signed, Sealed, Delivered (I’m Yours).