Zasažený Eric Harris na videu křičí: „Střelil mě, člověče, střelil mě. Panebože. Dochází mi dech.“ Hodinu po zásahu byl v místní nemocnici prohlášen za mrtvého.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Třiasedmdesátiletý Bates s pepřovým sprejem v ruce pomáhal dalším mužům zákona Harrise zatknout. Ten se pár minut předtím pokusil policejnímu agentovi prodat německou pistoli Luger i s náboji. Jeden z policistů křičel na podezřelého, jemuž se pokoušel nasadit pouta, aby se nepokoušel utéci.

Eric Harris

Eric Harris

FOTO: Reuters

Bates se proto rozhodl zasáhnout. Volal: „Taser! Taser!“ Vystřelil však z pistole. Když si to uvědomil, řekl jen: „Střelil jsem ho. Je mi to líto.“

Rezervista ale nebude stíhán, protože šlo podle vyšetřovatelů o chybu. Nadřízení ho jen postavili mimo službu.

Policista v záloze Robert Bates

Policista v záloze Robert Bates

FOTO: Reuters

Podle policejního seržanta Jima Clarka byl Harris, který spáchal už dřív několik násilných trestných činů a pokoušel se policejnímu agentovi před pár dny prodat metamfetamin, nebezpečný.

Kapitán Billy McKelvey dodal, že si policisté hned neuvědomili, že byl podezřelý postřelen, i když slyšeli výstřel. Jakmile si to uvědomili, zavolali záchranku.

Záchranářům ještě Harris řekl, že je pod vlivem drogy PCP.