Routh podle obžaloby zavraždil 2. února 2013 Kylea a jeho přítele Chada Littlefielda na střelnici Glen Rose, asi 110 kilometrů jihozápadně od města Fort Worth. Případ přitáhl ohromný zájem, zejména proto, že Eastwoodův film je v Americe velmi populární a za necelé dva měsíce promítání vydělal kolem 300 miliónů dolarů (7,3 miliardy Kč). Dostal se i mezi kandidáty na Oscara a získal cenu za zvukové efekty. [celá zpráva]

Porota v městečku Stephenville neuznala snahu obžaloby vykreslit sedmadvacetiletého Routha jako duševně nemocného člověka, který kvůli vojenské službě trpí postraumatickou poruchou a propukla u něj schizofrenie. Státní zástupkyně Jane Starnesová v závěrečné řeči prohlásila, že obviněný jednal chladně a s rozmyslem, když čekal, až Kyle na střelnici vyprázdní svou zbraň, a pak jej i Littlefielda zastřelil.

Motiv činu ale zůstal nejasný, vrah ho neuvedl. Když všichni tři jeli na střelnici, tak panovalo v autě napětí. Kyle během cesty poslal SMS Littlefieldovi, že „Routh je divnej”. Kyle se také před cestou zřejmě nepohodl se svou ženou, uvedla CNN.

Chris Kyle na archivním snímku

Chris Kyle na archivním snímku

FOTO: Paul Moseley, ČTK/AP

Routh sloužil v Iráku a na Haiti. Z námořnictva odešel v roce 2010. Poté, co zabil oba bývalé vojenské druhy Kylea a Littlefielda, odjel v Kyleově autě k sestře a k vraždám se přiznal, ale jeho vyjadřování bylo ale často zmatené. Před vraždami pil a kouřil trávu. [celá zpráva]

Hrob Chrise Kylea v Austinu v Texasu

Hrob Chrise Kylea v Austinu v Texasu

FOTO: Jon Herskovitz, Reuters

Kyle byl nasazen v Iráku čtyřikrát. Byl odstřelovačem s největším počtem zabitých ze všech amerických sniperů. Jeho domovský stát Texas jej uctívá jako hrdinu a nechal jej pohřbít na státním hřbitově vedle nejslavnějších rodáků.