Incident se odehrál v sobotu odpoledne na hřišti v Clevelandu ve státě Ohio. Dvanáctiletý Tamir Rice šel tehdy do parku se svými kamarády, popsal právník rodiny Timothy Kucharski s tím, že nezná přesné detaily toho, co vedlo ke střelbě.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Park v Clevelandu, kde policie zastřelila dvanáctiletého

Park v Clevelandu, kde policie zastřelila dvanáctiletého.

FOTO: Cory Schaffer, ČTK/AP

Jak uvedla americká televizní stanice CBS News, vše začalo, když na tísňovou linku 911 zavolal muž s tím, že na hřišti je osoba, která mává pistolí a míří s ní na lidi. Volající prý dispečerům řekl, že zbraň možná bude falešná. Podle Jeffa Follmera z clevelandské policejní asociace se ale k mužům zákona tato informace, že by mohlo jít o pouhou repliku zbraně, již nedostala.

Když policisté na místo přijeli, údajně chlapce vyzvali, aby se vzdal, což neučinil. „Mladý muž měl zbraň za opaskem. Vytáhl ji ven. Jeden z našich důstojníků vypálil dvě střely a mladého muže zasáhl,” popsal policejní velitel Ed Tomba.

Maketa pistole, kterou měl chlapec v Clevelandu

Maketa pistole, kterou měl chlapec v Clevelandu.

FOTO: Cory Schaffer, ČTK/AP

Chlapec měl jen airsoftovou napodobeninu zbraně, která připomínala poloautomatickou pistoli. Na následky střelných zranění zemřel v nemocnici.

Clevelandská policie se stala terčem kritiky již před dvěma lety, kdy automobilová honička v ulicích města skončila smrtí dvou lidí, přičemž policisté vypálili 137 střel.