Incident se udál v obci Bell jihovýchodně od Tallahassee. Don Charles Spirit odpoledne volal na tísňovou linku a oznámil, že zvažuje násilný čin vůči sobě i dalším. Když do jeho domu dorazila policie, našla v něm sedm mrtvých. Střelec byl stále naživu, ale před zraky policistů se zastřelil.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Důvody tragické události nejsou podle serveru deníku USA Today známy. Okresní šerif Robert Schultz ale novinářům řekl, že Spirit měl v minulosti potíže se zákonem a policie v jeho domě zasahovala už dříve. Šerif bez upřesnění dodal, že Spirit v domě žil s dalšími příbuznými.

„Jsme tady jedna rodina. V životě se dějí věci, které vysvětlíte, a věci, které nevysvětlíte. Tohle je jedna z těch, které neumím vysvětlit,“ komentoval událost v obci s několika sty obyvatel šerif Schultz.