„Všichni jsou v nemocnici, všichni jsou při vědomí a všem se daří docela dobře,“ řekl manažer show Roman Garcia k osudu devíti hospitalizovaných dvě hodiny po tragédii. Policie ale uvedla, že jsou v kritickém stavu, i když ne v bezprostředním ohrožení života.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Záchranáři odvážejí zraněné akrobaty cirkusu Barnum & Bailey

Záchranáři odvážejí zraněné akrobatky cirkusu Barnum & Bailey.

FOTO: Reuters

S osmi cirkusovými akrobatkami spadla konstrukce, na které byly zavěšeny. Devátou zraněnou je tanečnice, která byla v té chvíli zrovna na zemi. Hrazda se zřítila hned na začátku jejich vystoupení poté, co se zvedla opona.

Neštěstí se stalo při představení, během kterého akrobatky visely na hrazdě zavěšené za vlasy.

Neštěstí se stalo při představení, během kterého akrobatky visely na konstrukci zavěšeny za vlasy.

FOTO: Frank Caprio, ČTK/AP

Místní média uvedla, že se neštěstí stalo během představení před stovkami diváků. Akrobatky visely ve výšce 7,5 až 12 metrů za vlasy na hrazdě, která s nimi spadla. Manažer uvedl, že jejich zranění odpovídají tomu, z jaké výšky spadly, takže jsou vážná, nikoli však ohrožující na životě.

Šokovaní diváci si zpočátku mysleli, že jde o součást představení. Pak ale viděli, že utržená hrazda dopadla na zem, a pořadatelé vyběhli na scénu pomáhat zraněným.