Virus, s nímž je spojeno zvracení a průjem, postihl nejméně 162 cestujících a 11 členů posádky, potvrdily úřady, které vyslaly experty, aby stav prověřili, až se loď v pátek vrátí do přístavu v Houstonu.

Podle mluvčí plavební společnosti Princess Cruises je však už potvrzené, že na lodi propukl norovirus.

Firma plavbu, původně plánovanou na týden, o den zkrátila, údajně však kvůli horšímu počasí. Caribbean Princess, na níž se nachází 3104 hostů a 1149 členů posádky, tak vynechala na cestě z Hondurasu zastávku v Belize. Společnost cestujícím jako kompenzaci odpustí některé platby a nabídne jim 20procentní slevu na příští plavbu.

Nemocným pasažérům bylo doporučeno, aby zůstali ve svých kajutách, zatímco palubní personál se zaměřil na důkladnější úklid a dezinfekci společných prostor.

Úřady v lednu oznámily, že se v USA objevil nový kmen noroviru. Zatím není jisté, zda je více infekční, nebo je průběh nemoci silnější. Nový kmen však většinou přináší větší riziko šíření nemoci v populaci, protože lidé mu ještě nebyli vystaveni a chybějí jim obranné látky. Zatím nebylo potvrzeno, že by na lodích řádil tento nový kmen.