Leeovi právníci poslali americké vládě dopis, v němž se domáhají vyplacení odměny jejich klientovi, který je, ač se to podle jména nezdá, egyptského původu a který informaci o bin Ládinově úkrytu získal od člena pákistánské tajné služby. Ten měl údajně osobně eskortovat bin Ládina a jeho rodinu z Péšaváru do Abbottabádu.

Lee tvrdí, že informaci předal americkému celnímu agentovi, se kterým už dříve spolupracoval při odhalování korupce v mezinárodním obchodu s drahokamy. Agent ho spojil s pracovníkem FBI, který měl o nahlášení sepsat protokol.

Bin Ládin byl zabit při akci americké armády v květnu 2011 ve svém opevněném sídle v Abbottabádu.

„Jakmile se pan Lee dozvěděl o tom, že americké síly zabily Usámu bin Ládina přesně v té lokalitě, kterou poskytl v roce 2003, podnikl nesčetné pokusy kontaktovat FBI, aby se přihlásil o svou odměnu. Bohužel se mu nedostalo odpovědi,“ stojí v dopise právníků.

FBI zatím tento případ nekomentovala. Úřady USA nicméně už několikrát daly najevo, že žádnou odměnu nikomu vyplácet nebudou, protože bin Ládinův úkryt vypátrala pomocí jak elektronických, tak terénních výzvědných metod, ale nikoliv díky informátorovi.

Leeův nárok také zpochybňuje fakt, že bin Ládinův komplex byl podle dostupných zpráv dokončen až v roce 2005 a sám arciterorista se do něj nastěhoval až o rok později.