Úřad podle CBS prošetřuje celkem osm případů. Do skandálu byl údajně zapojen nejmenovaný velvyslanec, který si najímal nezletilé prostitutky ve veřejném parku. Pracovníci velvyslanectví prý o jeho aktivitách věděli.

Dalším z případů byl podle zprávy zaměstnanec ambasády v Libanonu, který se dopouštěl sexuálního násilí na cizincích zaměstnaných jako strážci ambasády. Stejný člověk podle televize CNN páchal podobné činy i na svých předchozích působištích.
Pracovníci ministerské ochranky si za éry Clintonové "najímali prostitutky na oficiálních cestách v cizích zemích", tvrdí zpráva.

Okolo amerického velvyslanectví v Iráku pro změnu fungovala skupina dealerů drog, která údajně zásobovala pracovníky ambasády narkotiky.

Ačkoli interní dokument žádná konkrétní jména neuváděl, velvyslanec USA v Belgii Howard Gutman vzápětí po jeho zveřejnění televizí CBS vydal prohlášení, že nic špatného neprovedl. "Žiji u překrásného parku v Bruselu, kterým procházíte, abyste se dostali na mnoho míst, a v žádném případě jsem se nikdy nedopustil nevhodné aktivity," uvedl velvyslanec.

Podle zprávy ministerstvo zahraničí dříve tyto prohřešky ignorovalo a zaměstnanci se je údajně snažili ututlat. Nyní je podle mluvčí Jennifer Psakiové ministerstvo vyšetřuje, závěry by měly být známy během léta.