Tělo patnáctileté Nichole Cableové se našlo v lese v americkém státě Maine týden poté, co zmizela.

Dube se policii přiznal. V místopřísežném prohlášení uvedl, že dívku hodlal unést, ukrýt, a pak najít a zachránit, aby se "stal hrdinou". S pomocí falešného účtu na Facebooku na jméno Bryan Butterfield, což byl její kamarád, ji nalákal na schůzku. Unesl ji a vzápětí ji hodlal zachránit, než tak ale mohl učinit, dívka zemřela v zadní části jeho vozu, kde ji svázal a zalepil jí ústa lepicí páskou.

Jeho bratr Dustin Dube podle webu bangordailynews.com vypověděl, že mu Kyle řekl, že „Cableová ho potkala na cestě z jejího domu, když čekal v lese s navlečenou lyžařskou maskou a lepicí páskou. Vyskočil z křoví a chytil Nichole, svázal ji lepicí páskou a hodil ji do otcova pick-upu. Když byla mrtvá, vyhodil její tělo v lese a zakryl ho větvemi."

Přítelkyně Kyla Duba uvedla, že jí řekl totéž.

Proti Dubovi svědčily i testy DNA; policisté našli modrou lyžařskou čepici s dírou, na níž byly stopy DNA Cableové, které se objevily i na nalezené ponožce. S dívkou si Dube několik měsíců psal a plánovali se sejít o víkendu poté, co zmizela.

Jeho motiv však mohl být i jiný, Butterfieldovi před tragickým únosem sdělila, že s ní Dube chtěl mít sex, ale ona váhala.