Policie bez dalších podrobností uvedla, že mladík se do školy vloupal. CNN informovala, že se v týdnu před páteční střelbou pokoušel získat zbraň. S odkazem na vyšetřovatele dodala, že Lanza měl mít s některými lidmi ze školy spory.

Podle mnohých rodičů zabránili učitelé svým jednáním tomu, aby bylo ještě více obětí.

Někteří malí žáci potvrdili, že je učitelé poslali do umývárny, případně je schovali do skříně, jakmile uslyšeli první výstřely. Učitelka Janet Vollmerová z mateřské školy zase ihned po začátku střelby zamkla dveře ve třídě, zakryla okna a dětem začala číst příběh, aby je uklidnila.

Video

Expirované video

Rekonstrukce jednotlivých kroků školního vraha z Connecticutu

ZDROJ: REUTERS

Jedna z žákyň třetí třídy uvedla, že po začátku střelby přiběhli k nim do třídy jiní učitelé a řekli, aby se schovali do rohu. "Všichni byli vyděšení a brečeli. Také jsem slyšela policejní sirény," uvedla vyděšená žákyně.

Žena měla štěstí, včas se schovala

Matka jednoho z žáků, která byla v průběhu střelby zrovna ve škole, prozradila, že kolem 9.30 místního času najednou uslyšela divné zvuky. Ihned poté se schovala a zavolala policii. Před střelbou měla být v místnosti s ředitelkou školy a psycholožkou, které později při střelbě zemřely.

Video

Expirované video

Útočník na základní škole zastřelil 26 lidí

ZDROJ: REUTERS

"Přikrčila jsem se, střelec musel vypálit stovky střel," prozradila žena pro CNN. Zasahující policisté pomáhali při evakuaci dětí ze školy. Řekli jim, aby se držely za ruce a měly zavřené oči, zatímco je vyváděli z budovy.

Čtěte také:
Útočník zabil matku a pak na základní škole zastřelil 20 dětí
Tři učitelé slyšeli střelbu a šli pomoci, vrátil se jen jeden
Byly to děti, celý život byl před nimi, řekl v emotivním projevu Obama
Střelba v americkém Newtownu opět rozohnila odpůrce zbraní
"Tichý chlapec" zastřelil 20 dětí zbraněmi své matky

Dvacetiletý mladík Adam Lanza vtrhl v pátek ráno místního času do prostor školy Sandy Hook Elementary School a začal střílet ze zbraní, které si sebou přinesl. Do školy chodí děti mezi pěti a deseti roky. Policie se zatím nevyjádřila k případnému motivu činu. Pouze uvedla, že Adam Lanza neměl v minulosti problémy se zákonem.

Policie má tři vyšetřovací týmy a v nejbližší době hodlá zveřejnit seznam obětí.