Vyšetřovatelé v počítači 28letého Gilberta Vallea objevili soubor, který obsahoval nejméně sto jmen a fotografií žen, u některých byla i adresa a popis. Některé informace o svých vyhlédnutých obětech získával v policejní databázi. Valle je údajně sledoval v práci i doma.

"Můžu bez ohlášení přijít k ní domů, knokautovat ji, počkat do tmy a pak ji unést," svěřil se policista jistému člověku, který byl údajně do jeho plánů zasvěcený. "Přemýšlel jsem o tom, že bych ji přivázal na nějaké zařízení, vařil ji při nízké teplotě, snažil se ji udržet co nejdéle při životě," řekl o ženě označované jako "Oběť 1".

Valle byl obviněn jen z vymýšlení hrůzných činů, podle všeho byl zatčen ještě dříve, než plány stačil uskutečnit.

Newyorská policie se k případu údajného kanibala ve svých řadách zatím nevyjádřila. Prokurátor řekl, že tato kauza je o to otřesnější, že jejím hlavním aktérem je člověk, který složil přísahu, že bude sloužit lidem a chránit je.

Před několika lety se ve světě nechvalně proslavil Němec Armin Meiwes, takzvaný kanibal z Rottenburgu. V roce 2006 byl tento muž odsouzen na doživotí za to, že o pět let dříve jistému inženýru z Berlína uřízl penis, pak muže zabil a částečně snědl.