Po přiznání se žaloba s obhajobou dohodli, že by měl dostat trest vězení v délce 17 let. Ferdaus už uvedl, že trest v této délce přijme. U soudu by mu hrozilo, že může dostat až 35 let. Na základě dohody prokurátor stáhl čtyři z šesti obvinění.

Ferdaus je synem přistěhovalců z Bangladéše. Vystudoval fyziku na univerzitě v Bostonu. Zadržen byl loni v září na základě tajné operace federálního úřadu pro vyšetřování. [celá zpráva]

Rezwan Ferdaus pózuje se samopalem

Rezwan Ferdaus pózuje se samopalem

FOTO: ČTK/AP

Feardausovi, který se rozhodl pro džihád, nabídli výbušniny. Vydávali se přitom za členy al-Káidy.

Ferdaus jim řekl, že míní zorganizovat útok na Pentagon a Capitol pomocí rádiem řízených modelů letadel naplněných výbušninami.

Snímek Pentagonu, který si pořídil Ferdaus. Je považován za důkaz, že chtěl útočit na Pentagon a hledal, kam by měl model letět.

Snímek Pentagonu, který si pořídil Ferdaus. Je považován za důkaz, že chtěl útočit na Pentagon a hledal, kam by měl model letět.

FOTO: Reuters

Pentagon popsal jako „hlavu a srdce hada“. Dodal, že cílí na „nepřátele Alláha“. Bylo mu jedno, že mohou při útoku zahynout ženy a děti, protože byly nevěřící.

Agenti FBI mu pak dodali granáty, šest automatických pušek a plastickou trhavinu. Dodali, že zbraně byly stále pod jejich kontrolou a nepředstavovaly hrozbu pro veřejnost. Záhy poté ho zatkli.