„Získali jsme další nějaké obrazové informace, kde je ruka a noha. To nás vede k předpokladu možné oběti,“ uvedl inspektor Percy Jollymore z ontarijské provincie CNN k první případné oběti.

Záchranáři se ale k tělu nemohli dostat, protože trosky jsou příliš nestabilní. Stabilizovat trosky se snaží speciální tým záchranářů; jeho práce ale podle úřadů může trvat ještě dalších 12 hodin, napsala agentura AP. „Musíme to dělat velmi pomalu,“ řekl Bill Needles, který velí speciální jednotce záchranářů z Toronta, která je připravena právě pro podobná neštěstí v zastavěných oblastech. Zdůraznil, že situace je velmi nebezpečná.

Ještě v neděli ráno místního času bylo zpod kusů betonu a kovu prý slyšet i klepání naznačující, že by tam mohl být přeživší. Pak už se ale neozvalo. Nepodařilo se ani lokalizovat místo, odkud přicházelo, i když se na chvíli přerušily záchranné práce, aby bylo slyšet. Možného přeživšího nenašla ani kamera. V místě, kde se předpokládalo, že by mohl být, nebyl nikdo nalezen, i když se provrtaly kusy betonu.

Otvor po propadlé střeše

Otvor po propadlé střeše

FOTO: ČTK/AP

K pádu uvedla majitelka restaurace Hungry Jack Elaine Quinteová: „Naráz nás zasáhly kusy trosek. Obrátila jsem se. Viděla jsem lidi, jak u oddělení potravin utíkají dveřmi ven. Vzpomínám, že jsem viděla kusy betonu. Bylo tam náhle hrozně moc prachu. V první chvíli jste viděli oddělení potravin, a pak už ne.

Díra ve střeše má velikost 12 x 24 metry. Údajně jí propadlo i několik automobilů.[celá zpráva]