Hlavní obsah
Zřícená střecha obchodního centra v Lake Elliot v Kanadě Foto: ČTK/AP

V nákupním centru v Kanadě se zřítila část střechy

V nákupním centru v kanadském Elliot Lake v provincii Ontario se v sobotu zřítila část střechy, která slouží jako parkoviště. Příčinu neštěstí vyšetřuje policie. Starosta města Rick Hamilton listu Globe and Mail řekl, že čtyři lidé byli zraněni, nejsou ale v ohrožení života.

Zřícená střecha obchodního centra v Lake Elliot v Kanadě Foto: ČTK/AP
V nákupním centru v Kanadě se zřítila část střechy

Místní list The Elliot Lake Standard ve svém on-line vydání napsal, že dvě auta zřejmě střechou propadla, což ale úřady nepotvrdily. Agentura Reuters citovala zaměstnance obchodu Zellers, podle něhož dírou ve střeše možná propadlo několik aut v blízkosti eskalátorů.

"Můžete vidět střechu a auta, jak visí uvnitř," řekl zaměstnanec Joe Drazil. "Všechny z celého nákupního centra evakuovali. Pak už tady byla všude jen spousta policejních a sanitních vozů, které se sjížděly ze všech stran," dodal.

Starosta nechal vyhlásit stav ohrožení a povolal týmy záchranářů, které zjišťovaly rozsah poškození. Zástupce hasičů potvrdil, že spadla střecha rušného nákupního centra Algo Centre Mall. Podle očitých svědků bylo možné z obchodů vidět skrz střechu oblohu.

Elliot Lake leží asi 540 kilometrů severozápadně od Toronta. Nákupní centrum má dvě podlaží a rozlohu 18 580 čtverečních metrů. Je v něm obchod se smíšeným zbožím, několik restaurací, spousta obchodů, hotel a rovněž kancelář pro člena provinční vlády.
Při neštěstí byl poškozen přívod plynu a vody. Lidé, kteří se nacházeli v nákupním centru, byli proto upozorněni i na unikající plyn.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků