„Jsme přesvědčeni, že jich bylo více než pět, řekl CNN mluvčí Pentagonu George Little. Nesdělil ale, kolik jich mohlo být. Naznačil však, že šlo o vojáky z různých složek ozbrojených sil USA. Původně mělo jít jen o příslušníky armády.

Podle zdrojů obeznámených s vyšetřováním jde o jedenáct agentů tajné služby a vojáků, kteří si do hotelu přivedli několik prostitutek. Little upřesnil, že nešlo o muže z prezidentovy ochranky a že nepřišli ani do styku s Obamou. Měli jen sloužit jako podpora tajné služby.

Vyšetřování se soustředí na to, kdo si přivedl prostitutky přímo na pokoj. Vojáci to měli udělat ve středu v noci, a nejméně jedna z kněžek lásky měla na pokoji zůstat přes noc. V hotelu také probíhaly hádky o peníze. Jedna ze žen se vrátila, protože chtěla dostat zaplaceno. Podle některých zpráv ale chtěl zaplatit hoteliér za přítomnost dívek na pokojích.

V neděli americký prezident Barack Obama požadoval řádné a pečlivé vyšetření těchto obvinění. Obama se v projevu do vojáků tvrdě pustil: „Reprezentujeme lid Spojených států, a když cestujeme do cizí země, předpokládám, že dodržujeme nejvyšší standardy. To, o čem jsem byl informován, nedosahovalo těchto standardů.“