Pětici bude soudit vojenský tribunál, uvedl Pentagon s tím, že bude zřejmě souzena v rámci jednoho procesu. Muhammad bude podle agentur souzen spolu se svým synovcem Alím Abdalem Azízem, s Jemeneci Ramzím bin Šibhem a Valídem Attašem a s Mustafou Ahmadem Havsávím ze Saúdské Arábie. Soudí je kvůli přípravě a provedení teroristických útoků unesenými letadly, které se uskutečnily 11. září 2001.

Teroristický útok z 11. září 2001 v New Yorku a Washingtonu

Obviněni jsou z terorismu, únosu letadel, spiknutí, vražd a spáchání majetkových škod. jeho vláda kvůli silnému nesouhlasu ustoupila. V roce 2011 byli obviněni, a to ze stejných činů, z nichž byli obviněni už jednou za vlády George Bushe mladšího.

Všichni jsou nyní vězněni na základně Guantánamo na Kubě.

Proces se nakonec uskuteční před vojenským soudem, i když americký prezident Barack Obama si přál, aby je soudil civilní soud. V dubnu 2011 od tohoto plánu

Mozek akcí

Pákistánec Muhammad, narozený v roce 1965 v Kuvajtu, byl prý svého času třetím mužem v hierarchii teroristické sítě Al-Káida. Podle Američanů přiznal, že byl "mozkem", který útoky z 11. září naplánoval. Údajně se přiznal i k podílu na dalších zhruba 30 teroristických akcích. Dopaden byl v únoru 2003 poté, co na jeho hlavu vypsaly USA odměnu 25 miliónů dolarů.

Podle organizací na ochranu lidských práv jsou jeho četná přiznání výsledkem mučení. Mnohokrát byl vystaven waterboardingu.