„Jakmile jsem viděl to video, musel jsem volat policii. Udělal jsem, co bylo správné,“ prohlásil Michael Palomino, otec 17letého hocha, který nyní spolu se spolužáky čelí obvinění z těžkého ublížení na zdraví a loupeže. Palomina, jenž 30 let pracuje jako zástupce šerifa, na video upozornili příbuzní.

Útok se udál předminulou neděli za jednou ze základních škol v Chicagu. Sedm školáků ve věku 15 až 17 let s kapucemi na hlavách napadlo podobně starého hocha asijského původu. Okradli ho, rasisticky ho uráželi a opakovaně jej bili a kopali do něj. Mladík se pokusil utéct, ale dopadli ho a znovu do něj kopali. Mezi útočníky byla i jedna dívka. Napadenému se nakonec přeci jen podařilo uniknout a skončil v nemocnici.

Skupina teenagerů je ve vazbě. Rodiče nemají na zaplacení stotisícových kaucí. Podle Palomina jsou však vyšetřovatelé vůči pachatelům příliš tvrdí. O synovi tvrdí, že nebyl agresorem.

„Dělají z něj agresora v celém videu, ale tím on není.  Je mu 17 let, snaží se z něj udělat odstrašující případ,“ uvedl Palomino ABC. Doplnil, že syn mu při setkání ve věznici řekl, že udělal správně, když ho nahlásil.

Policie s názorem otce nesouhlasí. „Je to jasné davové násilí. Účastníci se navzájem povzbuzovali. To je nepřijatelné,“ prohlásil policejní zástupce Garry McCarthy.