Teprve tuto neděli nahrál na internet parašutista jménem Tim, který vystupuje pod uživatelským jménem evilferris, video ze své osudové nehody před více než čtyřmi lety. U videa, které označil jako „hloupost bolí“, vše také popsal.

Tim a jeho dva kamarádi provedli tehdy seskok z letadla ve výšce 3350 metrů nad Wisconsinem v USA. Timův přítel Razz měl s sebou draka ve tvaru dvouplošníku, kterého chtěl během seskoku složit a připevnit za sebe. Tim měl proto na hlavě kameru, aby ho přitom natočil.

Ačkoli byli všichni tři zkušení parašutisti a každý měl za sebou 150 až tisíc seskoků, ve výšce 760 metrů nad zemí došlo k nehodě. Když se Tim ocitl v Razzově blízkosti, Razz napnul vrchlík padáku a prudce zpomalil svůj let. Padáky obou parašutistů se tak zamotaly do sebe.

Tvrdý dopad

Razzovi se podařilo odříznout, takže mohl otevřít svůj záložní padák. Tim už takové štěstí ale neměl. Z jeho padáku se stala nylonová koule, která nijak nebrzdila pád. Pořízené záběry, při kterých se tají dech, končí v kukuřičném poli. Pak je slyšet už jen sípání a chroptění bolestí.

„Spadl jsem do kukuřičného pole a zlomil si pánev, záda a krk, takže jsem okamžitě ochrnul. Když jsem ležel a čekal na pomoc, dostavil se míšní šok, začala mi ochrnovat bránice a já přestával sám dýchat,“ napsal do komentáře k videu Tim.

Přežil, ale trvale ochrnul

Timovi záhy dorazili na pomoc oba jeho přátelé, kteří zavolali záchranku. Než dorazili zdravotníci, snažili se také Tima uklidnit a dokonce mu provedli dýchání z úst do úst. Vážně zraněný parašutista byl nakonec helikoptérou převezen do nemocnice v Madisonu.

„Probudil jsem se až o několik dnů později, když už jsem měl po operaci. Od té doby žiju jako kvadruplegik. Trvalo mi čtyři a půl roku, než jsem byl schopen se na to video podívat,“ dodal Tim.