Porota se rozhodovala druhým dnem, v pátek se po šesti hodinách debatování na verdiktu neshodla. Celkem jí trvalo přes osm hodin, než dospěla k jednomyslnému závěru.

Trest bude vynesen 29. listopadu. Murray do té doby zůstane ve vazbě. Lékaři hrozí až čtyři roky za mřížemi.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Rodina Michaela Jacksona odchází od soudu (Reuters)

V soudní síni nechyběli Jacksonovi rodiče a sourozenci. Před budovou čekalo na verdikt kromě novinářů také množství zpěvákových fanoušků volajících po spravedlnosti pro svůj idol.

Murray obvinění z neúmyslného zabití krále popu odmítal. Propofol Jacksonovi, který zemřel v červnu 2009 - v době, kdy připravoval svůj velký comeback na scénu, podával proti nespavosti.

Porota v průběhu 23 dní vyslechla 49 svědků. Murray se práva na závěrečnou řeč vzdal.

Žalobci u soudu argumentovali, že se lékař dopustil množství pochybení. Expert na anestetika dokonce prohlásil, že Murray o propofolu neměl dostatečné znalosti a nezvládl ani první pomoc v době, kdy Jackson umíral. [celá zpráva]

Spor kvůli demerolu

Obhájci nejprve tvrdili, že se Jackson předávkoval propofolem sám. Později argument stáhli a odvolávali se na údajný "smrtící koktejl" z více léků, které si Jackson v osudný den vzal, a údajnou zpěvákovu závislost na demerolu. Tento lék proti bolesti mu měl podávat dermatolog Arnold Klein. Jelikož Murray neměl o závislosti tušení, nemohl vědět, že při podání propofolu nastanou komplikace s tragickým koncem, hájili osobního lékaře jeho právníci.

Při pitvě se však žádné stopy po demerolu v Jacksonově těle nenašly a Klein tvrdí, že zpěvákovi podával jen malé dávky, když mu spravoval chirurgicky upravený nos a čelist. Není ale vyloučeno, že Jackson dostával větší dávky od Kleinových zástupců v průběhu května, kdy byl Klein v Paříži.

Záznamy uvádějí, že Jackson Kleinovu ordinaci navštívil v době od 12. března a 22. června celkem 24krát. Zemřel tři dny po poslední návštěvě.