Textové zprávy, obdoba propagačních letáků, přistávají v kubánských mobilech od 15. září. Kampaň provádí najatá společnost z Marylandu, která za to podle listu Los Angeles Times dostává 84 tisíc dolarů měsíčně.

SMS většinou shrnují zpravodajství stanice Martí a zvou k internetovým diskusím. Zprávy se přitom šíří pirátskou formou spamu, který se většinou v USA využívá k propagování viagry a jiných povzbudivých látek a potravinových doplňků.

"Snažíme se dostat na Kubu informace jakýmkoli možným způsobem a používání textových zpráv je na Kubě na vzestupu," řekl listu Miami Herald ředitel stanice Carlos Garcia-Perez.

Nicméně strategie této propagandy v sobě skrývá minimálně dvě "ale". Mobilní telefony používá méně než deset procent Kubánců a většina z nich patří k vládnoucí elitě a těm, kteří režim podporují.

Druhé "ale" je ještě zásadnější, protože jde o spam, který je v běžných podmínkách v podstatě trestnou činností. Kubánský režim pak označil SMS spam za formu kybernetické války. Někteří komentátoři pak upozorňují, že taková taktika spíše inspiruje útok na americké mobilní operátory, než aby rozdmýchala povstání na Kubě.