V úterý kolem půl šesté večer místního času začala na policejní stanici přicházet hlášení, že se kolem dálnice západně od Zanesvillu v Ohiu potulují velké šelmy. Policisté zareagovali na volání vyděšených lidí a na místo vyslali hlídku. Když se blížila k soukromé zvířecí farmě Terryho Thompsona, bylo jasné, odkud zvířata pochází.

Na 40akrovém pozemku našla hlídka bezvládné Thompsonovo tělo, kolem kterého pobíhaly agresivní šelmy z otevřených výběhů a klecí. Policie později s odvoláním na místního starostu oznámila, že Thompson z neznámých důvodů sám zvířatům otevřel klece a následně spáchal sebevraždu.

„Jeden z mých zástupců mi prozradil, že jejich hlídka cestou k Thompsonovu domu zastřelila přibližně asi 25 zvířat. Když se ale střílí všemi směry, je těžké udržet přehled o počtu zastřelených,“ řekl pro agenturu Reuters místní šerif, Matt Lutz.

Zvířata jsou nebezpečná a mohou kohokoli ohrozit

Šerif Lutz má nyní největší starost o to, aby úspěšně ochránil místní obyvatele. Celou oblast kontrolují policejní hlídky a do akce byli povoláni také pracovníci z oddělení pro životní prostředí. Všichni místní lidé byli upozorněni, že by neměli vycházet ze svých domovů a některé školy v oblasti zrušily výuku. Zatím nebyla nahlášena žádná zranění.

„Sestavili jsme něco jako soupis. Mezi zvířaty převažují zejména medvědi grizzly a baribalové. Na seznamu se ale objevili také exotičtí gepardi, lvi a tygři. Je to velmi zlá situace,“ řekl Lutz.

Nikomu nikdy neublížil

Thompson měl podle sousedky Danielly Whiteové problémy se zákonem, což potvrdila i policie. V nedávné době byl totiž propuštěn z vězení. Jeden z místních obyvatel, Bill Weiser, ale nedal na Thompsona dopustit.

„Byl jedinečný. Měl nadhled a na věci se díval jinak. Nevím o tom, že by kdy někomu ublížil. O zvířata se staral velmi dobře,“ řekl agentuře AP Weiser.