Trest smrti pro 46letého Saúdského Araba, který velel al-Káidě v oblasti do roku 2002, kdy byl dopaden, doporučil hlavní žalobce.

Našírí naplánoval a nařídil útok na torpédoborec, který podnikli dva sebevražední atentátníci. Zaútočili na něj, když doplňoval palivo. Nálož vytvořila v plášti lodi otvor o průměru 12 metrů.

Našírí je také podezřelý, že plánoval i útok na další americký torpédoborec USS The Sullivans, ten se ale podařilo odvrátit.

Po zadržení v roce 2002 strávil Arab čtyři roky v tajných vězeních CIA. Byl v nich vystaven mučení včetně waterboardingu. Potvrdil to ředitel CIA Michael Hayden.

V roce 2006 byl převezen na Guantánamo. V roce 2008 byl před vojenskou komisí na Guantánamu obviněn, ale obvinění byla po pár měsících stažena – to když se chopil moci Barack Obama. Pak ale ministr spravedlnosti Eric Holder rozhodl, že klíčoví teroristé jako Naširi, nebo Chálid Šejk Mohammed, který stál za atentáty z 11. září 2001, budou souzeni vojenskými soudy.

Rozhodnutí žalobců tvrdě kritizují obhájci lidských práv. Tvrdí, že právě vláda Baracka Obamy, který chtěl uzavřít tábor na Guantánamu, kde je mimo jiné držen i Našírí, poprvé umožní uplatnit nejvyšší trest u sporného systému vojenských soudů pro teroristy.

Našírí už byl v nepřítomnosti odsouzen k trestu smrti v Jemenu za útok na inkriminovanou loď.