Jeho milenka Susana Valenzuelová (50) totiž stála kousek za ním – trpělivě čekala, až si jí sám všimne. Když k tomu ale nedošlo, přistoupila nakonec sama, dlouze jej políbila a objala a pak se mu na rameni rozplakala.

Barriose nicméně podle italského listu La Stampa zklamalo, že na povrchu nenašel i svou manželku Martu Salinasovou (58). „Jsem ráda, že se mu daří dobře, je to zázrak. Chtěl, abych přišla, ale požádal o to i tu druhou dámu, a já mám svou hrdost. Jedno je jisté: buď ona, nebo já,“ řekla Salinasová deníku El Espectador.

Johnny Barrios po převezení do nemocnice

Johnny Barrios po převezení do nemocnice

FOTO: Carlos Vera, Reuters

"Buď je tak drzý, anebo tak hloupý,“ komentoval jeden ze záchranářů horníkovu představu o současném setkání s manželkou i milenkou.

Manželka Marta se navíc s Valenzuelovou v minulých týdnech těžce střetla, když se obě potkaly v táboře určeném pro příbuzné zavalených, aby se modlily za Barriosovu záchranu. [celá zpráva]

Podle chilského tisku jsou Barrios a Salinasová, kteří jsou svoji již 28 let, stále manželé, i když spolu už několik let nežijí. Poměr s Valenzuelovou má Barios čtyři roky.