V USA není toto očkování povinné, i když je známo, že se provádí v Británii, která má nejbezpečnější vejce v Evropě. Podle loňské studie Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) je salmonelou nakaženo jedno procento britských nosnic, zatímco v jiných evropských zemích, kde není očkování povinné, 60 až 70 procent. Bakterie jsou přítomny pouze ve střevech drůbeže a do vajec se přenášejí jen málo.

V USA se vakcinace neprosazuje kvůli finančním dopadům na chovatele a také kvůli tomu, že se tam klade důraz spíš na celkové reformy bezpečnosti potravin. Americký Úřad pro potraviny a léky (FDA), který má kontrolovat kvalitu vajec, je toho názoru, že výsledky s vakcínami ve světě nejsou natolik přesvědčivé, aby bylo nutné očkování farmářům nařídit. FDA je pouze doporučuje.

Vakcína je v USA dostupná od roku 1992 v podobě inhalačního prostředku nebo injekce. Zabraňuje nákaze kuřat. Do USA ji dodává francouzský výrobce CEVA a podle jeho mluvčího je v USA naočkováno asi 125 miliónů z tamních 218 miliónů nosnic.

Vejce stažená z oběhu v USA pocházejí ze dvou farem v Iowě a zatím nebylo stanoveno, jak se tamní chovy nakazily. Stahování vajec z 20. a 21. srpna přitom nadále pokračuje, ukázalo, že byla dodána do 16 států unie.

Cena vajec roste

Kvůli stahování vajec jejich cena na severovýchodě USA vzrostla od 13. srpna, kdy byl zaznamenán první případ nákazy, o 38 procent. Spotřeba vajec přitom klesá. Normálně na konci léta vzrostly ceny vajec jen o devět procent, což souvisí se zahájením školního roku a nárůstem spotřeby.

Veterinář Darrell Trampel z Iowské státní univerzity se domnívá, že teď začnou častěji slepice očkovat i američtí chovatelé. Někteří vědci se však domnívají, že na bakterii salmonely má vakcína jenom omezený vliv. Doporučují spíš zemědělcům upustit od velkochovů, v nichž se nákaza rychle šíří.