Dnes devětašedesátiletý Thomas Hagan, který doznal, že v roce 1965 spolu s dalšími dvěma komplici zavraždil významného afroamerického představitele černých muslimů v USA, mluvčího hnutí Černí muslimové a bojovníka za práva černochů Malcolma X, už ale 22 let podle soudního rozhodnutí využívá výhod takzvané poloviční svobody, kdy ve věznici na Manhattanu musí strávit jen dva dny v týdnu.

Haganovo propuštění na svobodu se prý plánuje na 28. dubna.

Atentát na Malcolma X byl spáchán 21. února 1965 v newyorské čtvrti Manhattan. Během setkání Organizace pro afroamerickou jednotu v divadle Audubon Ballroom byl zastřelen celkem šestnácti ranami z pistole. Atentát ve své době vzbudil obrovský ohlas na celém světě.

Podobně jako tomu bylo u atentátu na Johna Fitzgeralda Kennedyho se i v případě zavraždění Malcolma X vynořily nejrůznější spekulace o tom, kdo za akcí stál. Stejně jako v případě vraždy v Dallasu se spekulovalo o FBI, CIA apod. Podle Wikipedie byla ale nejpravděpodobnějším motivem činu skutečnost, že Malcolm X v březnu 1964 vystoupil z organizace Islámský národ a stal se sunnitským muslimem. Členové Islámského národa ho proto považovali za zrádce víry.