Ve vazbě podle stanice CNN skončili další dva podezřelí muži. Mluvčí vojenské základny Bob Cone uvedl, že zabito bylo 12 lidí včetně jednoho střelce. Pachateli Nidalu Malikovi Hasanovi je 39 let a pracoval jako vojenský psychiatr. Podle některých informací měl být nasazen do Iráku.

Nidal Mailk Hasan

Nidal Mailk Hasan

FOTO: Reuters

Jak mluvčí uvedl, vojáci na základně měli zanedlouho odcestovat na zahraniční misi. Deset z obětí byli vojáci, jeden byl civilista.

Na základně, která leží mezi městy Austin a Waco, se nacházejí dvě armádní divize, tedy asi 40 000 vojáků. Základna byla uzavřena a na místě je i speciální komando a míří tam FBI.

Z 31 zraněných jsou dva lidé ve vážném stavu.

Kongresman John Carter televizi NBC řekl, že se střelba strhla při slavnostním ceremoniálu. Incident se udál okolo 13:30 místního času.

O střelbě byl vyrozuměn i Bílý dům, který podle vyjádření svého mluvčího situaci monitoruje. Prezident Barack Obama kondoloval pozůstalým a útok označil za "tragickou erupci násilí."

"Tito muži a ženy se rozhodli riskovat své životy, aby ochránili ty naše. Je dost těžké, když je ztrácíme v bojích. A je strašlivé, že je někdo zabije přímo na základně na americké půdě, řekl Obama.