Kvůli alarmujícím číslům sebevražd a depresí plánuje americká armáda zavést od 1. října pro určité složky povinný trénink, aby byli vojáci emočně odolnější.

Nárůst sebevražd je dáván do spojitosti s tím, že vojáci jsou opakovaně vysíláni do vojenských misí v Iráku a v Afghánistánu.

Ještě v roce 2007 bylo sebevražd 115. [celá zpráva]

Emocionální labilitu mají odhalit testy

Rezervisté z Národní gardy dostanou nejprve test, který má odhalit jejich emocionální, duchovní a fyzický stav. Mimo jiné musejí odpovědět na otázky: “Jak často máte pocit, že vám chybí přátelství?“ a „Jak často se cítíte vyřazený?“ Odpovědi zůstanou utajené a nebudou mít vliv na jejich další služební postup.

„Vyvinuli jsme test, protože jsme zjistili, že nemáme dobrou prevenci a posilování psychického zdraví,“ uvedl brigádní generál Rhonda Cornumová, která dozírá na program. Podle ní bylo vyšetřeno už 4000 vojáků s tím, že v pětibodové stupnici dosáhli průměru odolnosti 3,7. Pětka znamenala nejlepší odolnost, jednička nejhorší.

Sama Cornumová má se stresem velké zkušenosti, když jako chirurg letěla do bojové zóny v první válce v Perském zálivu, byl její vrtulník sestřelen a ona skončila jako zajatec.

Program podporuje i náčelník spojených štábů admirál Mike Mullen. Obává se posttraumatického stresu a alkoholismu u navrátilců z boje. Současně uvedl, že by nechtěl, aby tito lidé skončili jako žebráci v ulicích Washingtonu, citoval jeho přání šéf psychologického centra na universitě v Pensylvánii Martin Seligman, který pro vojáky upravoval civilní programy.