Schrenker v sobotu dal do úschovny v Harpersvillu svůj motocykl s tím, že si ho v pondělí vyzvedne. V neděli nasedl do svého piperu. Údajně míří do Destinu na Floridě, při přeletu nad Alabamu hlásí úřadům potíže. Prý silně krvácí, letadlo se ocitlo v turbulencích a má proražené sklo.

Stroj se zřítil do mokřadu na Floridě. Pilot v něm nebyl. Nenašly se ani stopy krve. Piper letěl na autopilota. Nalezena zato byla podrobná knižní mapa USA se všemi kempy. Vytrženy z ní byly stránky s kempy na Floridě a v Alabamě.

Plán však Schrenkerovi nevyšel, nedokázal změnit identitu. V pondělí v Childersburgu ve státě Alabama, tedy zhruba 360 kilometrů od vraku, muž se Schrenkerovou licencí policii tvrdí, že měl nehodu na kánoi. Má mokré nohy. Policisté ho zavezli do místního hotelu, a když se vrátili, už tam nebyl. Zaplatil v hotovosti. Ve stejnou chvíli úřady v Indianě zmrazily veškeré účty manželů Schrenkerových a tří společností, které finančník vlastní.

Schrenkerovi se skoro podařilo dokonat sebevraždu

V noci píše Schrenker e-mail svému příteli Tomu Brittovi s tím, že jde o nedorozumění. Dodává, že až bude Britt zprávu číst, on „už tady nebude“. V úterý hlásí šéfka úschovny, že Schenkerův motocykl zmizel. V noci v jednom stanu v kempu na Floridě policisté Schrenkera našli. Měl pořezané zápěstí a silně krvácel.

Podle federálního agenta, který jej nalezl, měl Schrenker hluboké řezné rány na zápěstích, byl zcela zmatený a bez pomoci by asi tak do hodiny zemřel.

Americké úřady rozhodly, že Schrenker bude souzen nejprve na Floridě za předstírání své smrti a až pak v Indianě za zpronevěru.

Kvůli té na něj skupina sedmi investorů podala žalobu loni v lednu. Tvrdili, že je Schrenker připravil o čtvrt miliónu dolarů na poplatcích, jež jim zatajil. Jeho žena podala žádost o rozvod v předposlední den roku a o den později mu vypršela platnost licence finančního poradce a jeho dům prohledala policie. Minulý pátek následoval výrok marylandského soudce, aby Schrenkerova společnost vrátila jedné klientské firmě půl miliónu dolarů.

Z krásného života tak Schrenkerovi zůstal jen archivní snímek, kde stojí v obleku vedle pohledné manželky, za nimi je jeho lexus a letadlo piper. Tehdy ve svém přepychovém domě na předměstí Indianapolis často pořádal honosné večírky, jež zakončovaly ohňostroje.