Tentokrát se nejednalo o střelce, který procházel kampusem a s cílem zabít co nejvíc lidí střílel do všech okolo. Incidentu předcházela hádka v počítačové učebně. Jedna ze studentek viděla pěstní souboj dvou mužů v počítačové učebně a pak slyšela tři výstřely. Policie uvedla, že dva lidi střelec zřejmě zasáhl neúmyslně.

Policie dodala, že 22letý Rodney Smith je bývalým studentem školy. Kdy a za jakých okolností školu opustil, se neví. Po střelbě utekl domů, kde ho zatkli. Ani to se neobešlo bez potíží a nakonec museli být zatčeni i mladíkovi rodiče a tři další lidé, kteří policii bránili v postupu a ignorovali výzvy.

Zranění jednoho z postřelených jsou vážná, v kritickém stavu je 19letý muž. Stav o rok starší spolužačky a o dva roky mladšího spolužáka byl mezitím stabilizován.

V učebně bylo v době incidentu asi 30 lidí, v areálu školy 200 až 300, napsala agentura AP s tím, že učebna je přístupná veřejnosti.

Časté střelby na univerzitách

Ke střelbě na školách dochází v poslední době v USA poměrně často. Loni uspořádal jeden student krvavou lázeň na polytechnice v Blacksburgu ve Virginii, když v posluchárnách postupně zabil 32 lidí, než byl sám zastřelen.

V dubnu 1999 dva osmnáctiletí mladíci postříleli na střední škole Columbine na denverském předměstí Littleton 12 studentů a profesora, 23 dalších zranili a pak spáchali sebevraždu. V srpnu 1966 student Charles Whitman postřílel na univerzitě v texaském Austinu 14 lidí, než ho zneškodnil policejní střelec.

K podobným případům dochází i jinde ve světě.